info@rumi.lt

Interjero kūrimo principai

interjero-kurimo-principai

Interjero kūrimo principai

Parašė: rumi |2016 balandžio 26 | Be kategorijos

Kiekvieno mūsų namai yra ypatingi ir vieninteliai tokie. Nepaisant to, kad vieni namuose praleidžiame daugiau laiko, kiti – mažiau, visi norime grįžti į jaukius namus po dienos darbų, turiningai leisti laiką su šeima, laukti svečių ir džiaugtis susikurta gražia ir patogia aplinka.

Funkcija, stilius ir idėja – svarbiausi dalykai kuriant interjerą. Kiekvienas interjeras turėtų būti jauki, patogi, funkciškai teisingai suplanuota erdvė. Kad aplinkoje patogiai jaustųsi gyvenantys žmonės, turi būti gerai suprojektuota planinė objekto struktūra. Svarbu ne tik patogus kambarių išdėstymas ir maksimaliai tikslingai išnaudota patalpų erdvė, bet ir baldų funkcionalumas, pvz., kad ant sofos galėtų susėsti visa šeima, kad būtų patogu atsisėsti prie stalo, pro jį praeiti, atsidaryti spintelę, pasiekti lentyną ir pan.

Interjeras kuriamas pasirinkus norimą stilių ir padarius išsamią pasirinkto stiliaus analizę (minimalizmas, skandinaviškas, klasikinis, provansas, vintažinis, eklektika ir kt.). Ne visiems vienodai lengva išsirinkti stilių savo namams. Jeigu tiksliai nežinote, koks stilius jums labiausiai patinka, vartydami interjero žurnalus arba naršydami internete paieškokite interjerų, kuriuose įsivaizduojate save, atsirinkite paveikslėlius, kurie jums tiesiog patinka. Taip galėsite nusistatyti ir sukonkretinti savo mėgstamą namų stilių. Vis dėlto net jei jums labai patinka kažkuris interjero stilius ir juo žavitės matydami žurnaluose, gerai pagalvokite, ar norėtumėte tokio stiliaus namuose gyventi patys. Jeigu patinka du ar trys skirtingi stiliai, turėkite omenyje, kad galima juos puikiai suderinti kuriant eklektinį interjerą.

Kiekvienas interjeras bus įdomus ir svečiui, ir pačiam gyventojui, jei jis turės savo idėją. Interjero idėja tarsi pasakojimas ar istorija mums atveria daugiau prasmių ir gyvenimo spalvų. Stilinga aplinka – tai aplinka turinti savo idėjinį pagrindimą, filosofiją. Toji stilinga aplinka turėtų atspindėti joje gyvenančių žmonių interesus, požiūrį, pomėgius, vertybes. Gal jūs mėgstate fotografuoti ir jūsų namų interjero idėja gali būti fotografija? O gal idėją galima išrutulioti iš vienos vienintelės, jums ypatingos nuotraukos? Gal tiesiog gyvenate prie miško, džiaugiatės gamta ir jums patiktų grybų idėja namuose? O gal uogos?

Kuriant interjerą labai padės pasidarytas koliažas. Susikūrę koliažą iš įvairių paveikslėlių, rastų žurnaluose ar internete, pamatysite bendrą patalpų įvaizdį. Susiklijuokite viską, kas, manote, jums reikalinga ir gražu: grindis, sienų spalvas, baldus, šviestuvus, aksesuarus. Toks koliažas tikrai padės išspręsti daugybę kilusių klausimų, aiškiai pamatysite, kas prie ko tinka, o ko geriau atsisakyti. Taip pat nenusiminkite, jei nerasite pirkti identiškų apdailos medžiagų, baldų, šviestuvų ar aksesuarų, kuriuos susiklijavote į koliažą, – tikrai rasite tokio stiliaus bent kažką panašaus, o įvairius baldus (minkštus ir korpusinius) galite užsisakyti iš Rumi baldų atsiuntę norimo baldo paveikslėlį ar jį apibūdinę žodžiais. Susikurkite namus tokius, kad norėtųsi į juos sugrįžti!

Ramunė Urbanė

Pasidalinti: