info@rumi.lt

Klasikinio interjero koliažas. Idėja – baltasis šokoladas

Klasikinio interjero koliažas. Idėja – baltasis šokoladas

Klasikinio interjero koliažas. Idėja – baltasis šokoladas

Parašė: rumi |2016 gegužės 2 | Be kategorijos

Šiame straipsnyje rasite, kaip patiems susikurti interjero koliažą, kuris padės nenukrypti nuo kuriamo namų stiliaus, atsirinkti tinkamas spalvas, faktūras, baldų, šviestuvų ir įvairių aksesuarų formas. Šįkart detaliai papasakosime, kaip buvo kuriamas konkretus klasikinio stiliaus svetainės interjeras, kurio pagrindinė idėja – baltasis šokoladas. Taigi siekiant sukurti ne eilinio, o stilingo klasikinio interjero svetainę, baltojo šokolado tema turi atsispindėti kuriamo interjero apdailos medžiagose, formose, spalvose.

Pirmiausia reikėtų pasirašyti, kas būdinga klasikinio stiliaus interjerui – spalvos, baldai, sienos, lubos, apšvietimas, interjero detalės,– ir atsakyti sau į visus kylančius klausimus, susijusius su stiliumi. Tada reikėtų aiškiai suvokti kuriamo interjero idėją – vienaip ar kitaip ji mums turėtų būti artima ir miela. Šiuo atveju ta idėja yra baltasis šokoladas, todėl pasiskaitome šokolado atsiradimo istoriją, pasidomime, kokių formų ir spalvų šokoladas gali būti. Prisirenkame daugybę šokolado paveikslėlių, iš kurių atsirenkame keletą – jie užduos kuriamo interjero toną, spalvas ir formas. Šiuos paveikslėlius išsikerpame ir įklijuojame į koliažą. O dabar žurnaluose ir internete pradedame ieškoti interjerui to, kas mums patinka.

Mūsų kuriamame klasikiniame interjere dominuojančios spalvos dvi – kreminė gelsva (baltasis šokoladas) ir tamsiai ruda (juodasis šokoladas). Norime šviesaus interjero, todėl sienų ir grindų spalvą renkamės šviesiai rusvą, lubų, durų, židinio ir baldų spalvą renkamės baltojo šokolado. Kadangi klasikinio interjero luboms būdingi įvairūs puošnūs lipdiniai, pasirenkame šokolado plytelę primenančius lipdinius. Panašūs elementai galėtų atsikartoti ir ant židinio, todėl suradę tinkančias lubas ir židinį juos įklijuojame į kuriamą koliažą. Surandame ir norimas duris su klasikiniam stiliui būdingais filingais – čia taip pat pasikartoja šokolado plytelės motyvas.

Klasikinio stiliaus interjerui būdinga akcentuoti vieną pagrindinį elementą, pagal kurį dėliojami kiti. Mūsų koliaže tas centras yra sofa, foteliai ir staliukas, su virš jo kabančiu puošniu ryškiu sietynu. Šie baldai ir šviestuvas turi tamsiai rudos spalvos akcentų ir atrodo tarsi aplieti juodu šokoladu – baldų apvadai ir kojytės blizgios ir aptakios, su paraitymais.

Pasirinkome šviesias indaujas raitytomis kojytėmis, priglaustą prie sienos mažą staliuką, būdingą klasikiniam interjerui. Įklijavome patinkančias ir tinkančias išraiškingas užuolaidas. Pastatomus šviestuvus pasirinkome panašius į šokoladinius saldainius, o žvakidės taip pat atrodo tarsi nulietos iš šokolado.

Koliažas baigtas. Dabar aiškiai matome, kaip galėtų atrodyti konkretus interjeras ir kokių daiktų jam reikia. Dabar galima pradėti ieškoti reikiamų dažų, parketo, baldų ir interjero detalių, kad visas šis sukurtas stilius ir idėja atsispindėtų realiai kuriamame interjere.

Ramunė Urbanė

Pasidalinti: