info@rumi.lt

Minimalistinio stiliaus interjero bruožai

Minimalistinio-stiliaus-interjero-bruozai

Minimalistinio stiliaus interjero bruožai

Parašė: rumi |2016 gegužės 24 | Be kategorijos

Minimalizmas interjere – tai gyvenimo būdas ir savitas požiūris į pasaulį, o ne tik tam tikras erdvių išplanavimas, baldų parinkimas ir puošnaus dekoro atsisakymas. Šis stilius interjere atsirado II-ojo pasaulinio karo metu kaip priešingybė prabangiems interjerams. Šiandien minimalistinį stilių savo namams renkasi jaunas ir plačių pažiūrų žmogus, mėgstantis funkcionalumą, tvarką ir tuščias švarias erdves. Minimalizmo pagrindiniai principai yra objektyvumas, schematiškas paprastumas ir nuasmeninimas. Pagrindinė taisyklė, kuria vadovaujamasi kuriant minimalistinį interjerą – kuo mažiau, tuo geriau. Tokiame interjere meninės išraiškos priemonės nesudėtingos, iš elementarių struktūrų, dažniausiai geometrinių, kurios atkartojamos daug kartų, o baldų ir technikos yra minimaliai – tik tiek, kiek reikia gyventojui.

Pagrindinės spalvos minimalizme – balta ir juoda (su įvairiais atspalviais). Baltoje spalvoje išryškėja baldai, šviestuvai ir kitos svarbios detalės. Kaip akcentai dažnai atsiranda žalia ir raudona spalvos, tačiau dominuojanti spalva viena. Minimalizme nėra pastelinių spalvų perėjimų.

Baldai paprastų formų, be papildomų detalių ar dekoro elementų. Gali būti net ultramodernūs baldai. Vyraujančios formos – vertikalios arba horizontalios linijos. Plastiškos formos taip pat naudojamos minimalistiniame interjere, tačiau jos turi būti išgrynintos, harmoningos, neperkrautos detalėmis. Kad patalpos netaptų skurdžiai asketiškos, žaismo ir įdomumo įneša įmantrios ir netikėtos baldų formos, atsiradusios ryškių spalvų detalės.

Laiptai būdingi labai paprasti, saikingi, išgrynintų griežtų formų, dažniausiai visai be turėklų.

Daug kūrybos gali slypėti apšvietimo variantuose. Tinka tiek didžiuliai lubų šviestuvai, kurie gali tapti kuriamo interjero akcentu, tiek mažos paslėpto apšvietimo lemputės, kurios mesdamos šviesą gali sukurti žaismą ar išryškinti kitą pagrindinį akcentą. Vis dėlto svarbu interjero neperkrauti šviestuvais.

Minimalistiniame interjere dekoro elementų reikėtų atsisakyti, neapsikrauti daiktais, apsiriboti tik būtiniausiomis detalėmis. Daugiau dėmesio reikėtų skirti įnešant ryškią kontrastingą spalvą ar netikėtą baldo ar šviestuvo formą.

Gyvenamoji erdvė. Sienos minimalistiniame interjere labiausiai tinka dažytos, be to, jos turėtų būti tobulai išlygintos, be faktūrų. Patartina sienų neapkrauti paveikslais ar nuotraukomis – geriau rinktis vieną modernų paveikslą, kuris skaidriomis spalvomis ar formomis geriausiai pabrėžtų kambario nuotaiką. Taip pat tinka grafikos paveikslai, nespalvota fotografija. Grindų apdailai tinka natūralaus medžio ilgos plačios lentos, šlifuotas betonas, akmens plokštės, didelės keraminės plytelės be ryškių raštų ar faktūrų.

Ramunė Urbanė

Pasidalinti: