info@rumi.lt

Spalvos interjere: kaip pasirinkti?

Spalvos-interjere-kaip-pasirinkti

Spalvos interjere: kaip pasirinkti?

Parašė: rumi |2016 birželio 6 | Be kategorijos

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad pasirinkti spalvas savo namams yra labai lengva – tiesiog renkamės tai, kas mums patinka. Gali būti, kad taip pasirinkę spalvas liksime patenkinti rezultatais, tačiau daugeliu atvejų, jeigu nieko nežinome apie spalvų derinius ir konkretaus interjero stiliaus spalvas, rezultatai gali nuvilti, o namai nebus jaukūs ir stilingi. Pakeitus tam tikrą spalvą galima tiesiog pakeisti bendrą namų nuotaiką, sukurti kambario optinę iliuziją, kad kambarys atrodytų mažesnis arba didesnis, siena žemesnė arba aukštesnė ir pan.

Žmogus suvokia spalvas kaip šiltas arba šaltas: šiltos spalvos yra geltona, oranžinė ir raudona, o šaltos – mėlyna ir žalia su daugybe atspalvių, kurie gali būti šiltesni ar šaltesni. Pastebėta, kad tai priklauso dar ir nuo žmogaus amžiaus, lyties, klimato ar šalies, kurioje gyvena. Spalvos daro didelę įtaką mūsų savijautai ir nuotaikai, suteikia tam tikrą būseną – gali pagyvinti namus, nudžiuginti arba raminti mus, gali padėti atsipalaiduoti, jaustis saugiems, prisiminti malonius dalykus. Taip pat yra spalvų, kurios mus veikia priešingai – skatina liūdnus prisiminimus, vargina arba erzina. Turime į tai atsižvelgti rinkdamiesi spalvas savo namams, kuriuose svarbu jaustis gerai.

Keturi patarimai, kuriais siūlome vadovautis renkantis interjero spalvas:

  1. Įeikite į kiekvieną kambarį ir galvokite apie tai, kiek laiko jame ketinate praleisti, kokiu paros metu dažniausiai ten būsite, ką tame kambaryje veiksite ir kokios nuotaikos norite.
  2. Stebėkite, kaip kambarys atrodo ryte, dieną ir vakare, kada į jį patenka saulė, jos daug kambaryje ar mažai (tai priklauso nuo kambario padėties pasaulio šalių atžvilgiu).
  3. Įvertinkite kambario dydį. Atsižvelgdami į tai naudokite lengvesnes ir šviesesnes arba tamsesnes spalvas. Šviesios spalvos suteiks didesnį erdvės pojūtį, o tamsesnės ir šiltos spalvos daro kambarį optiškai mažesnį.
  4. Atsižvelkite į interjero stilių. Kiekvienas stilius turi jam būdingas spalvas, atspalvius ir jų derinius. Pasirinktas namų stilius netgi gali padėti apsispręsti, kokios spalvos vyraus jūsų namuose.

Žmonės suvokia spalvas skirtingai. Mes visi reaguojame į spalvas, tačiau jų poveikį kiekvienas patiriam kitaip, pavyzdžiui, viena konkreti spalva gali nesąmoningai pažadinti jums prisiminimus ar jausmus, tačiau kito asmens prisiminimai bus visai kitokie. Niekas negali tiksliai pasakyti, kaip jūs jausitės savo namuose, kuriuose dominuos kažkuri konkreti spalva. Taigi tik jūs patys galite tai nuspręsti.

Lietuviai dažniau renkasi šiltas, pastelines spalvas, kurios kuria jaukią, saugią atmosferą, užtikrina harmoniją ir ramų poilsį. Taip pat gali būti, jog pastelinių spalvų pasirinkimą lemia lietuvių pamėgtas skandinaviškas stilius. Ryškias spalvas ir išskirtinius interjero akcentus dažniausiai pasirenka drąsūs, aktyvūs, eksperimentuoti mėgstantys žmonės, norintys namams suteikti gyvybės, žaismingumo. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, jog pernelyg ryškus ir įvairiaspalvis interjeras gali virsti beskonybe, todėl kurdami ryškių spalvų interjerą būkite itin atsargūs.

Renkant spalvas savo namams svarbu neperkrauti jų gausybe – išsirinkite vieną ar dvi spalvas vyraujančias, o kitos dvi–trys galėtų būti akcentinės. Taigi rinkdami spavas negalvokite tik apie sienas, nes baldai ir įvairūs kiti namų daiktai atlieka labai svarbų vaidmenį kuriant bendrą koloritą ir nuotaiką.

Ramunė Urbanė

Pasidalinti: